Прапускны рэжым

ПАВАЖАНЫЯ НАВЕДВАЛЬНІКІ ЎСТАНОВЫ ДАШКОЛЬНАЙ АДУКАЦЫІ!

Звяртаем Вашу ўвагу на тое, што на тэрыторыі ўстановы дашкольнай адукацыі арганізаваны прапускны рэжым.

Прапускны рэжым-парадак, які забяспечваецца сукупнасцю мерапрыемстваў і правілаў, якія выключаюць магчымасць бескантрольнага ўваходу (выхаду) асоб, вынасу (вынасу) маёмасці і службовых дакументаў, а таксама ўезду (выезду) аўтатранспарту на аб'ект.

Прапускны рэжым ва ўстанове дашкольнай адукацыі ўводзіцца ў мэтах выключэння несанкцыянаванага знаходжання старонніх асоб на тэрыторыі і ў будынку ўстановы адукацыі, забеспячэння бяспекі выхаванцаў і работнікаў, захаванасці маёмасці, папярэджання тэрарыстычных актаў.

Адказнасць за ажыццяўленне прапускнога рэжыму ва ўстанове дашкольнай адукацыі ўскладаецца на дзяжурнага (у працоўны час-тэхперсанал, у начны-вартаўніка) і загадчыка ўстановы дашкольнай адукацыі (або асобы яе замяшчае).

Прапускны рэжым для выхаванцаў установы дашкольнай адукацыі і іх законных прадстаўнікоў.

Распарадак работы Дзяржаўнай установы адукацыі "Імянінскі дзіцячы сад" з 7.30 да 18.00 гадзін. Штодня, пасля ранішняга прыёму, з 8.45 да 16.00 усе ўваходныя дзверы зачыняюцца. Уваход ва ўстанову дашкольнай адукацыі ў гэты перыяд, ажыццяўляецца праз цэнтральны ўваход толькі пры наяўнасці дакумента, які сведчыць асобу, пасля рэгістрацыі ў часопісе ўліку наведвальнікаў.

Уваход законных прадстаўнікоў выхаванцаў і выхаванцаў у будынак установы дашкольнай адукацыі ажыццяўляецца з боку знаходжання групы, якую наведвае выхаванец з 7.30 гадзін да 8.45 гадзін, з 16.00 да 18.00.

Для сустрэчы з выхавацелямі або адміністрацыяй законныя прадстаўнікі выхаванцаў паведамляюць дзяжурнаму прозвішча, імя, імя па бацьку выхавацеля або адміністратара, да якога яны накіроўваюцца, прозвішча, імя свайго дзіцяці і групу, якую ён наведвае. У выпадку не запланаванага прыходу ва ўстанову дашкольнай адукацыі законных прадстаўнікоў выхаванцаў, дзяжурны высвятляе мэту іх прыходу, запісвае ў часопісе наведвальнікаў і праводзіць да адміністрацыі.

Прапускны рэжым для супрацоўнікаў установы дашкольнай адукацыі.

Работнікі абавязаны прыбыць ва ўстанову дашкольнай адукацыі не менш чым за 10 хвілін да пачатку працоўнага часу. Супрацоўнікі харчаблока – да 7.00

Выхавальнікі, члены адміністрацыі абавязаны загадзя папярэдзіць дзяжурнага пра час запланаваных сустрэч з асобнымі законнымі прадстаўнікамі выхаванцаў, а таксама пра час і месца правядзення бацькоўскіх сходаў.

Астатнія супрацоўнікі прыходзяць ва ўстанову дашкольнай адукацыі ў адпаведнасці з графікам працы, зацверджаным загадчыкам.

Вартаўнік прымае змену ля дзяжурнага ў працоўныя дні ў 18.00.

Прапускны рэжым для вышэйстаячых арганізацый, правяраючых асоб і іншых наведвальнікаў установы дашкольнай адукацыі.

Службовыя асобы, якія прыбылі ва ўстанову дашкольнай адукацыі з праверкай, прапускаюцца пры прад'яўленні дакумента, які сведчыць асобу, з паведамленнем адміністрацыі, пра што робіцца запіс у часопісе прыёму наведвальнікаў.

Групы асоб, якія наведваюць ўстанова дашкольнай адукацыі для правядзення і ўдзелу ў масавых мерапрыемствах, семінарах, канферэнцыях, аглядах і да т.п., дапускаюцца ва ўстанову па ўзгадненні з адміністрацыяй.

У выпадку ўзнікнення канфліктных сітуацый, звязаных з допускам наведвальнікаў у будынак установы дашкольнай адукацыі, дзяжурны дзейнічае па ўказанні загадчыка або яго намесніка.

Прапускны рэжым для аўтатранспартных сродкаў.

Вароты для ўезду старонняга аўтатранспарту на тэрыторыю ўстановы дашкольнай адукацыі адкрывае дзяжурны або вартаўнік толькі па ўзгадненні з загадчыкам (або асобы, яго замяшчае).

Допуск без абмежаванняў на тэрыторыю ўстановы дашкольнай адукацыі дазваляецца аўтамабільнаму транспарту экстраных і аварыйных службаў: хуткай медыцынскай дапамогі, пажарнай аховы, а таксама транспарту, які ажыццяўляе дастаўку прадуктаў харчавання на харчаблок, Вываз смецця. Допуск названага аўтатранспарту які прыбыў па заяўцы адміністрацыі, ажыццяўляецца пры атрыманні ў кіроўцаў суправаджальных дакументаў (лісты, заяўкі, ўбору і інш.) і дакументаў сведчаць асобу кіроўцы.

Уезд асабістага транспарту работнікаў Установы на тэрыторыю ўстановы адукацыі забаронены.

Хуткасць аўтатранспарту на тэрыторыі ўстановы дашкольнай адукацыі не павінна перавышаць больш за 5 км./г.